5 pomysłów na imprezę urodzinową dla młodzieży

Impreza dla młodzieży

Organizowanie przyjęcia urodzinowego dla nastolatków nie zawsze jest tak proste, jakby mogło się to wydawać. Różne gusta i guściki w połączeniu z rebeliancką naturą i okresem dojrzewania potrafią skutecznie rzucić belkę pod nogi nawet najsprawniejszym z organizatorów. Sprawdźmy zatem, jak stworzyć interesującą imprezę, która będzie umiejętnie kroczyć za młodzieżowym duchem czasu.

Przekonujący Cover Band

Jednym z podstawowych elementów imprezy młodzieżowej jest skoczna muzyka, która nie przypomina zakazanych piosenek śpiewanych w okresie 20-lecia międzywojennego. Zespół powinien być na bieżąco, jeśli chodzi o rodzaj muzyki słuchanej przez dzisiejsze nastolatki. Co więcej, dobrą opcją będzie wynajęcie zespołu, który do złudzenia przypomina ulubionego artystę naszej pociechy, albo przynajmniej dysponuje szerokim repertuarem jego twórczości. Solenizant może nawet wejść na scenę, złapać za mikrofon i zaśpiewać słowa swoich ulubionych kawałków, przemieniając całą imprezę w tymczasowe karaoke.

Potańcówka

Taneczne imprezy urodzinowe, jeśli zorganizowane z dbałością o każdy szczegół, sprawdzają się w dużej większości przypadków. Wystarczy wynająć dobry zespół muzyczny albo DJ-a, a do tego dorzucić bar z serwującym drinki (bezalkoholowe) barmanem oraz stoisko z szybkimi przekąskami. Tym sposobem możemy otworzyć jednodniowy dance club w zaciszu własnego domu. Dobrze odpalona impreza będzie nie tylko niezapomnianym przeżyciem, ale przy okazji pozwoli solenizantowi na zebranie kilku plusików wśród swoich przyjaciół.

Impreza z motywem przewodnim

Decydując się na motyw przewodni przyjęcia warto pamiętać, że nasza pociecha nie jest już małym dzieckiem. I dlatego urodziny pełne dinozaurów, kowbojów, czy superbohaterów mogą tutaj wróżyć prawdziwą katastrofę. Zanim więc przystąpimy do wyboru, warto wziąć pod uwagę zainteresowania naszego dziecka, a także to co aktualnie sprawia, że nastolatek odrywa się od szarej rzeczywistości. Na przykład, jeżeli nasz solenizant preferuje gry wideo, możemy zorganizować urodziny na wzór turnieju i ufundować niewielkie nagrody za zajęcie wyróżnionego miejsca. Możemy też śmiało pominąć większość dekoracji. Nastolatki rzadko kiedy zwracają uwagę na tego typu ozdoby, sprowadzając spędzany czas głównie do przebywania z przyjaciółmi. Dużym plusem będzie wynajęcie firmy cateringowej, serwującej szybkie przekąski i koktajle, które słodko umilą całą imprezkę. A jeżeli czujemy się na siłach, zawsze możemy przygotować je samodzielnie.

Przyjęcie z duszą artystyczną

Jeżeli dziecko rozwija się w dziedzinach artystycznych m.in. takich jak malarstwo, śpiewanie, aktorstwo, czy iluzjonizm; może warto by stworzyć przyjęcie, które kręciłoby się w całości wokół tego, co pasjonuje naszego solenizanta. Co więcej, jest to również doskonała okazja dla rodziców, aby udowodnić swojej pociesze, że gorąco ją wspierają i kibicują jej w całym przedsięwzięciu. Można na tę okazję wynająć jakieś specjalne miejsce np. ze sceną. Do tego dorzucić operatora kamery, choreografa i stylistę, i stworzyć z imprezy coś na wzór profesjonalnego występu. Całe przedstawienie należy przygotowywać z troską o dziecko i o to, aby czuło się komfortowo przedstawiając innym swoje talenty. Musimy pamiętać, że to jest jego życiowe marzenie, które dla nas powinno być tak samo ważne, jak dla samego dziecka. Dzisiaj wiele nastolatków uważa, że rodzice ich nie dostrzegają. Jeżeli chcecie udowodnić im, że nie mają racji, impreza tego typu z pewnością Wam w tym pomoże.

Impreza sportowa

Dla młodzieży, która lubuje się w sporcie i uprawia aktywny rodzaj wypoczynku, doskonałym pomysłem na imprezę urodzinową będą zawody sportowe na otwartym terenie. W zależności od zainteresowań dziecka, przyjęcie może być np. prostą grą w piłkę nożną lub koszykówkę. Można też zorganizować szereg różnych zabaw sportowych i stworzyć coś na wzór olimpiady. A następnie zwieńczyć całokształt wynajmem profesjonalnego trenera i sędziego, a także firmy ze sprzętem sportowym, która wyniesie całe urodziny na najwyższe podium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here