5 uroczych i tanich pomysłów na urodziny malucha

W dzisiejszych czasach istnieje zatrzęsienie opcji na urządzenie wspaniałego przyjęcia urodzinowego dla maluszków. Wyprawienie takich urodzin bardzo często mocno uszczupla portfele rodziców, którzy stają na głowie, aby urodziny były pełne ciekawych atrakcji i znakomitych potraw. Takie przyjęcia w większości dają więcej satysfakcji rodzicom i opiekunom aniżeli samym maluchom. Małe dziecko szybciej zainteresuje się kolorową łyżeczką z plastiku niż piętrowym tortem, przy którym pracowaliśmy całą noc. Dlatego, zanim zamienicie swój ogródek w dubajską idyllę, pozwólcie, że przedstawimy Wam kilka znakomitych pomysłów na stworzenie równie imponującego, a przy okazji o wiele tańszego przyjęcia.

Urodzinki dla księżniczek i superbohaterów

Małe dziewczynki bardzo często uwielbiają przebierać się w śliczne księżniczki, co może być świetnym motywem przewodnim na przyjęciu urodzinowym naszej raczkującej córeczki. Oprócz kolorowego stroju z przepięknymi ozdobami możemy postawić na coś bardziej kreatywnego i wznieść na jej cześć kartonowy zamek. Wystarczy wyposażyć się w kartonowe pudła, farbki, taśmę klejącą i powycinane z kolorowego papieru ozdoby, które wraz z farbami udekorują całą budowlę. Można wyciąć okna i drzwi, a nawet stworzyć zwodzony most z kartonowej płyty. Całość uatrakcyjniamy różnymi dodatkami takimi jak ozdobne obrusy, kolorowe sztućce, kubki i talerzyki, a także wianek kwiatowy, który może pełnić funkcję korony. Sklepy oferują dzisiaj całe mnóstwo towaru, dzięki któremu możemy do woli łączyć rozmaite dekoracje, tworząc iście bajkowy świat, wypełniony miłością i magiczną atmosferą.

W kwestii małych chłopczyków, którzy nie mogą oderwać wzroku od telewizora, gdy na ekranie pojawia się ich ulubiony superbohater, urodziny z motywem zamaskowanych herosów będą strzałem w dziesiątkę. Wystarczy zakupić kolorowe materiały, a następnie zaprojektować z nich proste maski i peleryny, i rozdać je wszystkim gościom na przyjęciu. Stworzenie takiego kostiumu nie wymaga dużo pracy, czy talentu, a na dodatek jest o wiele tańsze niż zakup czy wynajem konkretnego stroju. Dla naszego dzielnego superbohatera możemy też zbudować kartonowe miasteczko, którego będzie bronił przed złymi bandziorami.

Przyjęcie cyrkowe

Nawet jeśli na urodzinach nie pojawią się słonie, treserzy lwów, czy akrobaci; w dalszym ciągu mamy szansę na przekształcenie ogrodu w zabawny mini cyrk. Na początek powinniśmy nabyć rozmaite dekoracje w żółtym, czerwonym i białym kolorze. Nie muszą to być drogie rzeczy. Wstążki, przykuwające oko wycinanki, kolorowe obrusy i sztućce w zupełności wystarczą, aby nadać przyjęciu cyrkowy nastrój. Na stołach możemy ustawić ciasteczka i babeczki pokryte czerwono-białymi paskami słodkiego lukru. Górę możemy ozdobić jagódką lub poziomką dla lepszego efektu. Jak na prawdziwy cyrk przystało, nie może też zabraknąć tradycyjnych przysmaków cyrkowych, jak popcorn, czy hot dogi.

Nie należy też zapominać o cyrkowych zabawach. Wyposażając się w kartonowe pudła i kolorowe farbki, możemy postawić niewielką scenę i zafundować maluchom świetne przedstawienie z udziałem prześmiesznych kukiełek. Jeżeli starczy nam pieniążków, wynajęcie klauna lub malarza twarzy będzie idealnym dopełnieniem całego przyjęcia.

Impreza taneczna

Wszyscy dobrze wiemy, że maluszki kochają tańczyć, a rodzice czerpią wiele satysfakcji z oglądania swoich pociech w akcji. Dlatego dobra muzyka jest podstawą podczas urodzin maluchów. Wynajęcie zespołu grającego dziecięce kawałki też jest tutaj bardzo dobrym pomysłem. Przyjęcie taneczne nie wymaga motywu przewodniego, dzięki czemu organizacja przyjęcia będzie szybsza i tańsza. Wystarczą kolorowe kubki i czapeczki urodzinowe, a do tego tort ozdobiony muzycznymi motywami – i urodziny gotowe! Co więcej, takie przyjęcie wymęczy solenizanta i jego gości do takiego stopnia, że utną sobie słodką i długą drzemkę. A to z kolei da rodzicom wystarczająco czasu i spokoju, aby uporać się ze sprzątaniem i doprowadzić dom do dawnej świetności.

Przyjęcie sensoryczne

Jeżeli nasze pociechy znajdują się na etapie poznawania świata, warto wyprawić przyjęcie, które da im więcej okazji do odkrywania nowych rzeczy. Odwiedzając sklep, możemy wyposażyć się w przeźroczyste kosze, które następnie wypełnimy różnymi materiałami i kolorami. Dobrym wyborem jest tutaj kolorowa wełna, piasek, piłeczki pingpongowe, czy woda. Pamiętajmy, że kosze powinny być stosunkowo niskie, aby maluch mógł bez problemu włożyć rączki do środka. Atrakcje warto podzielić na różne stanowiska, aby dzieci miały wystarczająco miejsca na zabawę. Po całej zabawie można zafundować maluszkom jeszcze jedną niespodziankę i wynająć opowiadacza bajek dla dzieci.

Różnorodność

Jeżeli nasz smyk uwielbia różnorakie zajęcia i wykazuje zainteresowanie w kierunku różnych rzeczy, warto wziąć tę kwestię pod uwagę podczas organizowania urodzinowego przyjęcia. Najpierw należy znaleźć odpowiednie miejsce, na którym ustawimy samodzielnie wykonaną scenę. Scenę wyposażamy w kurtynę z modnego materiału i dywanik, a na pobliskim drzewie wieszamy kolorowe liny i tasiemki. Obok możemy ustawić stolik z popcornem lub innymi przekąskami, które będziemy serwować maluchom podczas przedstawienia. Do tego wynajmujemy magika, piosenkarza, albo brzuchomówcę; zapewniając najmłodszym widzom całą kupę śmiechu i znakomitej zabawy.

Planując przyjęcie urodzinowe dla maluchów, dobrze jest postawić na prostotę i zainteresowania naszych pociech. Małe dzieci nie potrzebują wiele, aby im zaimponować, dlatego warto z tego korzystać, póki jeszcze jest czas. Wystarczy niewielka ilość pracy i trochę kreatywności, dzięki czemu nasz budżet nie tylko będzie w dobrej formie, ale przy okazji zostanie nam sporo grosza na inne przyjemności. A co najważniejsze, będziemy mogli wyprawić odlotowe przyjęcie urodzinowe dla naszego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here