Impreza dla dzieci na świeżym powietrzu

impreza na dworze

Nieważne czy małe, czy duże, wszystkie dzieci uwielbiają dobre przyjęcia! Rozrywki tego typu świetnie sprawdzają się szczególnie podczas słonecznej, letniej pogody, dając rodzicom znakomitą okazję do zorganizowania imprezy na świeżym powietrzu. Jeżeli zastanawiacie się, w jaki sposób przygotować przyjęcie na łonie natury, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi pomysłami.

Dziecięca Olimpiada

Dziecięce igrzyska olimpijskie mogą nie tylko wzbudzić zainteresowanie i przynieść wiele radości naszym pociechom. Jest to również rewelacyjna metoda na to, aby dzieci spaliły nadmiar swojej energii i czerpały korzyści z rozrywki pod gołym niebem. Motywem przewodnim takiej imprezy powinno być zawsze słowo „aktywny”, dzięki któremu dzieci będą mogły oddać się takim zabawom jak rzucanie frisbee, bieg z przeszkodami, utrzymywanie równowagi, czy zawody w hula hop. Przy większej liczbie smyków można również utworzyć drużyny i dać dzieciom spróbować swoich sił m.in. w bejsbolu, piłce nożnej, czy dwóch ogniach. Warto też pomyśleć o niewielkich nagrodach za zwycięstwo, które skutecznie zmotywują nasze rozbiegane szkraby do pogoni za sportowym sukcesem.

Zajęcia sensoryczne

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że małe dzieci nieustannie wykazują zainteresowanie otaczającym je światem. Z tego względu bardzo dobrym pomysłem na stworzenie imprezy plenerowej jest połączenie wspaniałej zabawy i zajęć sensorycznych. Ten rodzaj rozrywki polega na wykorzystywaniu przez dzieci swoich zmysłów, które są stymulowane i rozwijane podczas rozmaitych konkurencji. Wystarczy ustawić kilka stanowisk, jak chociażby stanowisko ze stołami z blatami, na których można malować piaskiem; albo stanowisko muzyczne, gdzie brzdące będą sobie mogły brzdękać na tamburynie, gitarze i innych instrumentach. Innym świetnym rozwiązaniem jest pianka kinetyczna, pozwalająca na rozwijanie zmysłu dotyku. Pamiętajmy, że poziom hałasu w trakcie takiego przyjęcia może przekroczyć dopuszczalną liczbę decybeli, dlatego ogród, podwórko, czy zaplecze domu będą tutaj idealnym miejscem, aby dzieci mogły się wybiegać, wykrzyczeć i wybrudzić od stóp do głów.

Wodna imprezka

Dla wszystkich rodziców, którzy chcieliby nieco ochłodzić letnią imprezę, polecamy dolać trochę zimnej wody. Wodna impreza to doskonały wybór na lato. Uprzedźcie swoich gości, że na przyjęciu powinni zjawić się z ręcznikami, strojami kąpielowymi i olejkami z filtrem, ponieważ czeka na nich ekscytujący dzień słonecznej rozrywki. Z racji tego, że na takich przyjęciach króluje głównie woda, warto pomyśleć o efektownych atrakcjach wodnych. Dla młodszych dzieci można porozstawiać na trawniku ślizgawki wodne i włączyć system zraszaczy. Z kolei dla starszych urwisów dobrą opcją będą zawody w rzucaniu balonami z wodą albo podawaniu mokrej gąbki. Zabawa z mokrą gąbką polega na tym, że dzieci z każdej drużyny ustawiają się gęsiego i podają sobie nad głowami nasączoną wodą gąbkę. Gąbka wędruje od pierwszej do ostatniej osoby. Ostatnia osoba wyciska do wiadra resztę wody z gąbki. Wygrywa ta drużyna, która szybciej napełni wiadro wodą. A jeśli wszystkie wodne atrakcje zawiodą, zawsze można wyposażyć nasze smyki w pistolety na wodę i wodne granaty (balony z wodą), i rozpocząć Wodne Wojny.

Imprezowe zwierzaki

Wszystkie dzieci kochają zwierzaki, lecz nie wszyscy rodzice mają ochotę po nich sprzątać, szczególnie jeśli jest ich całe stadko. Dlatego podczas organizowania przyjęcia w towarzystwie przemiłych futrzaków, warto przenieść cały majdan na zewnątrz. Zwierzaki takie jak kucyki, kózki, jeżyki, czy króliczki mogą być znakomitym dodatkiem do dziecięcej imprezki. Podobnie jak pokaz gadów – wprost idealny na przyjęcie, którego motywem przewodnim jest Park Jurajski. Wystarczy skontaktować się z organizatorami imprez lub właścicielami mini zoo, którzy nie tylko użyczą nam swoich stworków, ale przy okazji zaserwują pożyteczne rady, w jaki sposób dopiąć całość na ostatni guzik. Trzeba się jednak liczyć z tym, że większe zoo zajmuje więcej miejsca, dlatego najpierw warto upewnić się, czy nasz ogródek pomieści wszystkie zwierzęta. Stworzenie przyjęcia ze zwierzętami może być bardzo wynagradzającym wysiłkiem dla rodziców i nie wymaga nawet wymyślania różnych zabaw i konkurencji, ponieważ już same zwierzaki skutecznie zajmą czas każdej pociechy.

Wieczorne oglądanie filmów

Przyjęcie dla dzieci odbywające się pod osłoną nocy, potrafi spowić magią i tajemniczością każdą chwilę spędzaną na świeżym powietrzu. Okres ten znakomicie nadaje się na ustawienie w ogródku dużego ekranu i systemu dźwiękowego, przekształcając całe miejsce w otwartą salę kinową. Rozstawienie mat i koców na trawniku pozwoli dzieciom na wymoszczenie sobie przytulnego gniazdka, z którego będą mogły śledzić wyświetlane na ekranie bajki i filmy. Można nawet przygotować miejsca dla całych rodzin, co pozwoli mamie i tacie oglądać filmy w towarzystwie swojej pociechy. Jeżeli nie posiadamy mobilnego kina, to jeszcze nic straconego. Wystarczy naciągnąć na ścianę białe płótno i już mamy gotowy ekran. Tylko należy zaznaczyć, że płótno powinno być stosunkowo ciężkie, aby nie zostało zdmuchnięte przez wiatr. Projektor filmowy w dzisiejszych czasach nie wymaga już poświęcania małej fortuny na jego zdobycie, co może być dobrą inwestycją, jeśli planujemy więcej takich przyjęć w przyszłości. Dodatkową atrakcją na takiej imprezie może być barek z napojami, gdzie butelki siedzą sobie wygodnie w wiaderkach wypełnionych kostkami lodu. Albo stoisko ze słodyczami, chipsami i popcornem, zapewniające pyszną wyżerkę podczas czerpania satysfakcji z filmowej przygody.

Pamiętajmy, że dziecięce imprezy wcale nie muszą być skomplikowane i tętnić całym mnóstwem atrakcji. Najważniejszym aspektem jest to, aby dziecko czuło się komfortowo i mogło spędzać ten czas z najbliższą rodziną i przyjaciółmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here