Pierwsze urodziny dziecka

urodzinu 1 rok

Wszyscy dobrze wiemy, że pierwsze urodziny dziecka znaczą o wiele więcej dla rodziców i gości niż dla samego malucha. Jednak to, że nasz smyk nie będzie pamiętał swoich pierwszych urodzin, wcale nie znaczy, że ten dzień nie powinien być wyjątkowy. Dlatego warto wyposażyć się w cały arsenał urodzinowych atrakcji, dzięki którym do wspomnień z tego dnia będziemy zawsze wracać z ogromną przyjemnością.

Lista gości

Zdarza się, że nawet małe dzieci, które z reguły są komunikatywne i mało wstydliwe, mogą czuć strach i dyskomfort w towarzystwie większych grup osób o nieznajomych twarzach. Warto mieć tę kwestię na uwadze podczas planowania listy gości, ograniczając zaproszenia głównie do osób, które nasz bobas rozpoznaje, i wśród których nie czuje się skrępowany. Ponadto, tłum na przyjęciu powinien być stosunkowo niewielki, w przeciwnym razie rodzice mogą spędzić cały ten czas na uspokajaniu swojego najdroższego skarbu.

Urodzinowe dekoracje

Dekorowanie z okazji pierwszych urodzin jest nie tylko przyjemne, ale i banalnie proste. Do czasu ukończenia pierwszego roku życia dziecko może już sobie wyrobić preferencje swojego ulubionego koloru. Można to łatwo dostrzec, obserwując jakie zabawki i przedmioty najczęściej znajdują się w jego rączkach. Jeżeli wiadomo, jaki kolor pasuje naszemu smykowi, warto go wówczas zastosować jako motyw przewodni w całym przyjęciu. Podobnie sprawa ma się do ulubionych postaci z kreskówek, czy bajek na dobranoc. Dzisiejsze sklepy, które oferują urodzinowe atrakcje, bardzo często uginają się pod ogromem towarów. Można więc śmiało dobierać talerze, kubki, urodzinowe czapeczki, torebki na prezenty i upominki przedstawiające m.in. takich bohaterów jak Myszka Miki, Smerfy, czy Kubuś Puchatek. Niemowlaki często przyciąga ruch obiektu, dlatego dekoracje na wzór falujących wstążek, kolorowych firanek, lewitujących baloników i zakręconych spiral stanowią świetny wybór na świętowanie pierwszych urodzin.

Rozrywka przede wszystkim

Pamiętajmy, że zbyt wiele rozrywki może być dla małego dziecka nieco przytłaczające. Dlatego warto też zadbać o to, aby goście mogli czerpać z urodzin tyle samo satysfakcji, co sam solenizant. Na przykład, jeżeli w imprezie bierze udział dużo dzieci, warto pomyśleć o wynajęciu klauna, magika albo kogoś, kto przebierze się w kostium postaci z ulubionej kreskówki. Dzięki temu dzieci będą mogły doświadczyć niezapomnianej zabawy w towarzystwie interesujących osób. A jeśli chcecie być nieco bardziej oryginalni w swoim wyborze, zawsze możecie zdecydować się na takich specjalistów, jak malarz twarzy, karykaturzysta, prezenter talentów muzycznych, czy osoba od skręcania balonów.

Żywność i napoje

Najlepszym rozwiązaniem są przekąski z kategorii „finger food”, czyli przysmaki, które możemy wcinać, posługując się własnymi palcami. Smakołyki tego typu stanowią nie tylko znakomity wybór pod kątem imprezowej żywności, ale przy okazji nie wymagają długiego przygotowywania i frustrującego sprzątania ich ze stołu, podłogi i domowych zakamarków. Bardzo dobrym pomysłem na przekąski będą tutaj serowe kuleczki, chipsy, kruche ciasteczka, świeże plasterki owoców, tycie kanapeczki, cukierki i lody. Jeśli chodzi o główne dania, można zaserwować potrawy, które są dla dzieci smaczne i proste w jedzeniu, jak np. makaron z serem, zapiekanki, sałatki z makaronem i warzywami, czy mus jabłkowy. Oczywiście gościem honorowym na takim przyjęciu zawsze jest przepyszny tort urodzinowy, który w przypadku pierwszych urodzin, powinien pojawić się w dwóch formach. Jeden z tortów powinien być mniejszy – przeznaczony wyłącznie do zabawy w miażdżenie tortu przez solenizanta. Z kolei drugi, ten większy, powinien być tradycyjnym tortem urodzinowym, który będzie podrażniać smakowe kubki wszystkich gości na przyjęciu. Nie należy też zapominać o dużej ilości płynów, takich jak soki owocowe, lemoniada, mleko, napoje i woda mineralna.

Przydatne wskazówki

Dopilnujcie, aby przed imprezą dziecko uzyskało konkretną dawkę wypoczynku, w przeciwnym razie podczas przyjęcia może być zmierzłe, ospałe i w nie najlepszym humorze do świętowania.
Co więcej, przyjęcie urodzinowe powinno być stosunkowo krótkie, ponieważ długie eventy mogą bardzo szybko wymęczyć malucha, który potem większość imprezy może przespać w swoim łóżeczku. Najlepiej, jak całość ograniczymy do około dwóch godzin.

Podczas wybierania ozdób i dekoracji, należy zwrócić uwagę na wykonanie przedmiotu. Pamiętajmy, że malutkie dzieci są bardzo ciekawe świata i często biorą do buzi wszystkie rzeczy, które wejdą im pod rączki. Mogą one utknąć w gardle dziecka. Tak więc dekoracjom zaprojektowanym z drobnych elementów mówimy stanowcze „nie”.

Zdajemy sobie sprawę, że wychowywanie rocznego dziecka nie należy do najprostszych zadań, bardzo często zamieniając się w 24-godzinny etat, podczas którego rodzice działają na pełnych obrotach. Dlatego, jeśli nie dajemy sobie rady ze stworzeniem odpowiedniego przyjęcia urodzinowego, warto pomyśleć o zatrudnieniu dodatkowych osób. Poza znajomymi, którzy mogą nam pomóc w rozwieszaniu dekoracji i przygotowywaniu przysmaków, możemy też zatrudnić fotografa, kamerzystę, cukiernika i firmę cateringową. A jeżeli w dalszym ciągu nie możemy sobie poradzić z natłokiem obowiązków, zawsze można skorzystać z usług profesjonalnego organizatora imprez.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here