Pomysły na pierwsze przyjęcie urodzinowe Twojego dziecka

pierwsze urodziny

Pewnie myślicie sobie; „Czy nie jest za wcześnie na rozpoczynanie tradycji już w pierwszym roku?” Wręcz przeciwnie. Być może nasz maluch nie będzie pamiętać, że był częścią tej tradycji, jednak zdjęcia wykonane podczas uroczystości z pewnością będą nas wprawiać w radosny nastrój przez długie lata. Chyba zgodzicie się ze mną, że nic nie wybudza więcej uroku, niż malutkie dzieci, które wszystko robią po raz pierwszy. Niestety, bardzo często większość pracy wkładamy w urodzinowe dekoracje, serwowane przysmaki, ozdoby na przyjęcie oraz telefony do znajomych. A to z kolei sprawia, że zapominamy o najważniejszej kwestii, a mianowicie świętowaniu tego dnia w towarzystwie naszych pociech i czerpaniu z niego tyle samo satysfakcji. Poniżej prezentujemy kilka starych i nowych tradycji, które pozwolą na stworzenie wyjątkowych chwil podczas tego uroczystego święta.

Sesja „Cake Smash”

Miażdżenie tortu to jedna z tych zabaw, dzięki której najmłodsi solenizanci mają okazję do kreatywnego „rozmontowywania” tortu na czynniki pierwsze. Rozrywce towarzyszy cała kupa śmiechu i kolorowych kawałków ciasta, które będziemy następnie zdejmować z uszu, noska i buzi naszego maluszka przez wiele godzin. Czas ten jest idealny na czerpanie przyjemności z zabawy nie tylko dla samego dziecka, ale również i dla konających ze śmiechu rodziców. Podczas cukierniczej demolki można pstrykać urocze fotki, a nawet włączyć się do zabawy i zafundować sobie lukrowaną maseczkę na twarz. Warto pamiętać, że tort przeznaczony na miazgę nie powinien być tradycyjnym tortem urodzinowym, aby nasz maluszek nie musiał potem zdmuchiwać świeczek z urodzinowej kanapki. Oczywiście, należy też liczyć się z tym, że ubranko, w którym berbeć będzie niszczył kulinarne arcydzieło, na koniec będzie nadawać się jedynie do wyrzucenia.

Opowiadanie historyjek

Podczas pierwszego roku życie maluszka niewątpliwie wypełnia się całym mnóstwem słodziutkich i humorystycznych historyjek, którymi możemy później dzielić się z naszymi znajomymi. Może to dać początek znakomitej tradycji, podczas której będziemy opowiadać o komicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w ubiegłym roku. Z początku może wyglądać na to, że będziemy dzielić się tymi chwilami jedynie z naszymi przyjaciółmi. Jednak przywołując je w obecności naszego dziecka podczas różnych uroczystości, świątecznych posiłków, czy weekendowych spotkań; istnieje spora szansa, że wraz z wiekiem nasz rosnący maluch będzie dzielić się tymi opowiadaniami ze swoimi przyjaciółmi.

Odświętne ubranko

Każdego roku z okazji urodzin rodzice często pstrykają całe albumy zdjęć, przebierając swoje pociechy w prześliczne ubranka. W dobie dzisiejszej technologii, zdjęcia robimy niemalże na masową skalę, wykorzystując do tego nasze telefony, którymi potrafimy uchwycić prawie każdy moment. Jednak coroczne zdjęcie z okazji urodzin powinno być wyjątkową chwilą, której z radością wyczekuje każdy smyk. Jest to również doskonała okazja, aby z biegiem lat spojrzeć na zdjęcia i zobaczyć, jak nasza pociecha urosła przez ostatni okres oraz jak bardzo rozwinęła się jej osobowość. Dobrym pomysłem jest odświętne przygotowanie dziecka i skorzystanie z usług profesjonalnego fotografa, który umiejętnie uchwyci kwintesencję słodkości naszego ukochanego maluszka.

Filmy urodzinowe

W ostatnich latach kamera stała się już podstawowym rekwizytem na każdej imprezie urodzinowej. Korzystają z niej zarówno dzieci, jak i dorośli, rejestrując pełne radości chwile z udziałem rodziny i przyjaciół. Kamerę możemy obsługiwać samodzielnie albo wynająć utalentowanego operatora, który nie tylko zarejestruje wszystkie ważne chwile, ale przy okazji podda film sprawnej edycji i udekoruje zawartość ślicznymi efektami. Co więcej, dzięki filmom urodzinowym możemy stworzyć piękną kolekcję, którą w późniejszych latach możemy pochwalić się przyjaciołom lub przekazać w prezencie naszej dorosłej już pociesze. Filmy tego typu mają jeszcze jedną zaletę – zawsze możemy nakryć, kto podwędził dwa ostatnie ciasteczka ze stołu i podzielił się nimi z głodnym psiakiem, albo kto niechcący szturchnął łokciem i rozbił ten drogocenny babciny dzbanek.

Księga gości

W świecie urodzinowych atrakcji niedawno pojawił się nowy trend, który bardzo szybko zaczął rosnąć w popularność na przyjęciach urodzinowych. Mowa tutaj o specjalnej książce, do której mogą wpisywać się wszyscy imprezowicze i goście odwiedzający solenizanta w tym wyjątkowym dniu. Po całych latach kolekcjonowania autografów, książkę można podarować naszemu dziecku na 18 urodziny, przy okazji wybudzając liczne wspomnienia magicznych chwil spędzonych podczas ubiegłych urodzin.

Pudełko ze wspomnieniami

Pudełko ze wspomnieniami stanowi świetny sposób na gromadzenie urodzinowych przedmiotów o sentymentalnej wartości i bezpiecznego ich przechowywania w celu ujawnienia całej zawartości w momencie, gdy nasza pociecha będzie już nieco starsza. Do pudełka można wrzucać zdjęcia, kartki z życzeniami, pierwsze ubranka, ulubione bajki i całą masę innych rzeczy, które przywołują radosne wspomnienia. Pamiętajmy, że większość najpiękniejszych chwil w życiu dziecka sprowadza się do tych spędzonych z rodziną i przyjaciółmi, dlatego warto je zachowywać i pielęgnować, aby można było do nich powracać, kiedy tylko nadarzy się ku temu okazja.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułPierwsze urodziny dziecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here