Urodziny dla księżniczki

Dla wszystkich małych dziewczynek, które marzą o zostaniu bajkową księżniczką, przygotowaliśmy coś specjalnego. Teraz rodzice będą mieli okazję na spełnienie życzenia swojej pociechy i wyprawienie królewskich urodzin, które na zawsze pozostaną w sercu ich dziecka. Sprawdźmy zatem, jak zaplanować wspaniałe urodziny godne małej królewny.

Motyw przewodni

Zanim zaczniemy planować urodziny dla naszej córeczki, najpierw powinniśmy wybrać odpowiedni motyw przewodni. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie: Czy będzie to przyjęcie kostiumowe, czy może wszystko będzie kręcić się wokół ulubionej księżniczki naszej pociechy? W przypadku tego typu urodzin wybór jest bardzo szeroki, dlatego warto zasięgnąć porady od samej solenizantki, dzięki czemu będziemy mieć lepszy obraz tego, jak powinien wyglądać ten wyjątkowy dzień. Po wybraniu motywu kolejnym krokiem jest ustalenie daty przyjęcia. Najlepszym dniem jest dzień urodzin dziecka. Jednakże dobrze jest sprawdzić kalendarz, aby dowiedzieć się, który dzień będzie odpowiedni dla wszystkich gości, jacy pojawią się na urodzinach. Pamiętajmy tylko, aby nie ustawiać daty zbyt dalekiej od prawdziwych urodzin.

Wynajęcie zamku

Żadne urodziny księżniczki nie mogą obejść się bez królewskiego zamku, w którym będzie mogła hucznie świętować dzień swoich narodzin. Lokal powinien być wystarczająco duży, aby swobodnie pomieścić wszystkich gości i zapewnić dzieciom wystarczająco miejsca do zabawy. Jeżeli dysponujemy ograniczonym budżetem i wynajem lokalu nie wchodzi w grę, wówczas możemy przekształcić w zamek nasz własny dom.

Królewskie obwieszczenie

Mając zaplanowane przyjęcie urodzinowe (miejsce i czas), najwyższy czas, aby rozesłać zaproszenia, ogłaszając wszem wobec wielkie święto w bajkowym królestwie. Dzięki skrupulatnie przygotowanym królewskim zaproszeniom, gości zafascynuje sam fakt o przyjęciu, zanim jeszcze pojawią się na miejscu. Jeżeli nie potrafimy samodzielnie przygotować odpowiednich zaproszeń, zawsze możemy skorzystać z usług profesjonalistów, którzy pomogą nam w stworzeniu idealnego projektu. Pamiętajmy, że na zaproszeniu powinna pojawić się data przyjęcia, miejsce i godzina rozpoczęcia. Jeśli zdecydowaliśmy się na przyjęcie kostiumowe, wówczas warto dopisać w zaproszeniu, że gości powinni pojawić się na miejscu w szlacheckich strojach. Zaproszenia wysyłamy 3 – 4 tygodnie przed przyjęciem, aby wszyscy goście mieli wystarczająco czasu na zakup prezentów i ewentualny urlop. Do zaproszenia dołączamy też R.S.V.P., dzięki czemu będziemy mieć lepszy obraz tego, kto pojawi się na przyjęciu.

Dekorowanie zamku

Sklepy posiadają bardzo dużo towaru, który pomoże przerobić nasz dom lub inny lokal na królewski zamek. Pierwszym krokiem jest stworzenie listy zakupów, którą możemy przygotować razem z naszą córeczką. Możemy ją też zabrać razem z nami na zakupy, aby mogła sobie wybrać ulubione dekoracje. Ozdabiając zamczysko, nie powinno zabraknąć takich dekoracji jak wstęgi, balony, piniaty, tiary i całe mnóstwo żywych kolorów, które stworzą atmosferę doskonałą na królewskie przyjęcie.

Królewska rozrywka

Podczas przyjęcia traktujmy wszystkich gości jak członków szlacheckich rodzin, starając zwracać się do nich po królewsku, jednocześnie kłaniając się podczas powitania. Jeżeli goście nie pojawią się w gotowych strojach, zawsze możemy poświęcić jedno z pomieszczeń na przebieralnię, w której będą wisieć wypożyczone lub samodzielnie przygotowane kostiumy. A następnie poprosić gości, aby założyli jeden ze strojów. A żeby naprawdę wprawić solenizantkę w zachwyt, możemy zaplanować również urodzinową wizytę jej ulubionej księżniczki. W kwestii zabaw, warto rozstawić stoły z elementami do tworzenia własnej korony, gdzie dzieci będą mogły popuścić wodze fantazji i przygotować dla siebie królewskie nakrycia głowy. Do tego możemy jeszcze dorzucić stanowiska ze sztuczną biżuterią, przyborami do makijażu i oczywiście całymi wiadrami brokatu! Aby zapewnić jeszcze lepszą transformację naszej solenizantki, dobrym pomysłem jest wynajęcie stylistki albo malarza twarzy.
Podczas urodzin księżniczki można zdecydować się na jeszcze jedną atrakcję, jeśli oczywiście pozwala nam na to nasz budżet i dysponujemy wystarczającą ilością wolnego miejsca. Mowa tutaj o dmuchanym zamku, w którym dzieci będą mogły się wyszaleć i wyskakać za wszystkie czasy. Przy okazji można też wynająć dorożkę z ozdobioną po królewsku parą koni albo zamówić przejażdżki na uroczych kucykach. Dzięki powyższym atrakcjom nasza pociecha z pewnością nie zapomni tych urodzin przez bardzo długi czas. Pamiętajmy, aby podczas przyjęcia pstrykać dużo fotek. Można też wynająć fotografa i stworzyć wspaniały album urodzinowy, do którego nasza córeczka będzie z chęcią powracać w późniejszych latach.

Królewska uczta

Na żadnej królewskiej uczcie nie może zabraknąć królewskich ciasteczek. Do ich zrobienia wystarczą odpowiednie foremki do wycinania ciasta i kolorowy lukier, którym będziemy mogli stworzyć barwne dekoracje. Podczas przygotowywania potraw powinien dominować różowy kolor, który idealnie podkreśli motyw przewodni całego przyjęcia. Stoły powinny uginać się nie tylko od przykuwających oko smacznych ciasteczek, ale również od różowych deserów lodowych i spryskanych lukrem babeczek. Honorowe miejsce na stole powinien zająć królewski tort, stworzony specjalnie dla naszej księżniczki. Warto przyłożyć się do stworzenia tortu albo skorzystać z pomocy cukiernika, który wykona dla nas piętrowe arcydzieło. Wszystkie specjały ustawiamy na królewskich talerzykach w towarzystwie królewskich kubeczków i serwetek, starannie porozstawianych na prześlicznym obrusie.

Upominki dla gości

Po zakończonym przyjęciu warto porozdawać gościom torebki z upominkami, aby mogli zapamiętać ten wyjątkowy dzień. Torebki z wizerunkiem księżniczki lub korony można m.in. wypełnić tiarami, różdżkami, zestawami do makijażu, zestawami biżuterii, czy królewskimi łakociami. Najlepiej poprosić o pomoc naszą księżniczkę albo nawet zdać się całkowicie na jej gust.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here